[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
بدون دیدگاه 456بازدید دسته بندی: لینک کوتاه: https://layebaz.net/?p=4487
انواع تبلیغات چاپی و تاثیر آن ها

انواع تبلیغات چاپی و تاثیر آن ها

همه شرکتها و کسب و کارها امکان این را ندارند که از تبلیغات گرانقیمت مانند تبلیغ در تلویزیون، یا بنر و بیلبورد زدن در خیابان و یا حتی تبلیغ کردن روی اتوبوسهای درون شهری و مترو استفاده کنند. تبلیغات چاپی از آنجایی که از موارد بالا ارزانتر در میآید بسیار مقرون به صرفه است. این نوع تبلیغات به شرکتها کمک میکند تا بتوانند از طرق مختلف و به افراد مختلف محصول خود را معرفی کنند. در این مطلب قصد داریم چند نمونه از تبلیغات چاپی که کسب و کارها از آن استفاده میکنند را معرفی کنیم.

کاتالوگ چیست

انواع تبلیغات چاپی و تاثیر آنها - کاتالوگ چاپ روتا

هر شرکتی پس از چاپ کارتن و بسته بندی محصولات خود باید به فکر کاتالوگ محصول خود باشد. کاتالوگ درواقع نوعی دفترچه راهنما هستند که بیشتر برای معرفی محصول تولید شده و معمولا به دست کسانی میرسند که قرار است محصول را بهصورت عمده خریداری میکنند و قرار است به فروش برسانند. این کاتالوگ اطلاعاتی را که لازم دارند در اختیار آنها قرار میدهد. دسته دیگری که کاتالوگها برایشان فرستاده میشود کسانی هستند که میخواهند چند برند مختلف از یک جنس را با هم مقایسه و یکی از آنها را خریداری کنند. این کاتالوگ‌ها با اطلاعاتی که دارند، کار مقایسه را بسیار آسان میکند.

در چاپ کاتالوگ تبلیغاتی چیزی که بیشترین اهمیت را دارد یک طراحی جذاب و چاپ آن طرح در کاغذهای با کیفیت است. درواقع کاتالوگ شما باید آنقدر جذاب و فریبنده باشند که مشتریان را ترغیب به خرید محصولتان کند. معمولا یک کاتالوگ بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم وزن دارد و آن را روی کاغذهای گلاسه براق با کیفیت چاپ میکنند.

کاتالوگ و بروشور از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به هم هستند و بسیاری افراد ممکن است با هم اشتباهشان بگیرند. تنها چیزی که از نظر ظاهری این دو را از هم متمایز میکند نوع صحافی آنها است. برای صحافی کاتالوگها نیز روشهای مختلفی وجود دارد که باید براساس طرح و موضوع کاتالوگ یکی از آنها را انتخاب کنید. صحافی یک کاتالوگ میتواند بهصورت سیمی و فنر دوبل باشد و با کمک منگنه و چسب صحافی شود.

همه چیز درباره چاپ پوستر

انواع تبلیغات چاپی و تاثیر آن ها - چاپ روتا

پوستر نیز یکی دیگر از تبلیغات چاپی است. معمولا پوستر مانند بروشور و تراکت در تیراژ بالا چاپ نمیشود، بلکه تعداد آنها محدودتر است. چاپ پوستر در صورتی که طراحی آن جذاب باشد میتواند مشتری جذب کند. نکته دیگری که باید برای تاثیرگذار بودن پوستر تبلیغاتی به آن توجه شود این است که آنها را در جای مناسب نصب کنید. جایی که انتخاب میکنید باید محل عبور افراد زیادی باشد که ممکن است بهدنبال محصولی مانند محصول شما بگردند.

برای پوسترهای تبلیغاتی براساس هزینهای که شما میخواهید پرداخت کنید، کاغذهایی با جنسهای مختلف وجود دارد. طبیعی است که هرچه کاغذ باکیفیتتری استفاده شود پوسترتان دوام بیشتری خواهد داشت. اما بهطور کلی رایجترین کاغذی که برای تولید یک پوستر تجاری استفاده می‌شود، گلاسه براق است. این کاغذ هم مقاومت نسبتا بالایی دارد و هم براقیت آن در مورد زمان کمتر آسیب میبیند.

انواع پوستر

پوسترها انواع مختلفی دارند و در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در میان انواع مختلف پوستر به پوستر تبلیغاتی، پوسترهای سیاسی، پوستر فیلم، پوسترهای انگیزشی و تلفیقی، پوسترهای رویدادی، پوسترهای مسافرتی، پوسترهای آموزشی و پوسترهای نورسیاه می‌توان اشاره داشت. پوسترهای تبلیغاتی یکی از انواع پوسترها است. بعضی از تصویرهای به یاد ماندنی فرهنگ عامه متعلق به قرن بیست، حاصل پوسترهای تبلیغاتی بوده و از آنها باقی مانده است. در گذشته این پوسترهای تبلیغاتی به وسیله روزنامه‌ها، مجلات یا در بیلبوردهای شهری به انتشار می‌رسیدند.

امروزه نیز شاهد پوسترهای تبلیغاتی در نقاط مختلف شهر هستیم. پوسترهای تبلیغاتی یکی از رایج‌ترین روش‌های تبلیغاتی به شمار می‌روند. اغلب اوقات کسب و کارهای نوپا و تازه کار برای معرفی خود از این پوسترها استفاده میکنند. پوسترهای تبلیغی مختلف از نظر طرح‌های گرافیکی و طراحی‌های نوشتاری با هم تفاوت دارند ولی با این حال تمام آن‌ها از یک محتوای مشترک برخوردار هستند. محتوای مشترک میان پوسترهای تبلیغاتی، به نمایش گذاشتن تلاش یک فرد یا یک مجموعه در راستای شناساندن کسب و کار آن‌ها است. یعنی تمام پوسترهای تبلیغاتی از این مضمون برخوردار هستند. شما هم می‌توانید برای شناخته شدن کسب و کار خود از پوسترهای تبلیغاتی استفاده کنید. بهتر این است که خودتان دست به قلم نشوید و کار را به کاردان بسپارید. افرادی که سال‌ها در زمینه تبلیغات و طراحی و چاپ پوسترهای تبلغاتی فعالیت داشتند زیر و بم کار را می‌دانند و می‌توانند به خوبی شما را در زمینه تبلیغ کسب و کارتان همراهی کنند. 

تفاوت های پوستر و بنر

بهتر این است که قبل از شروع به کار تبلیغاتی درباره روش‌های آن مطالعه و تحقیق کنید. یکی دیگر از روش‌های تبلیغاتی استفاده از بنر است. بنر یکی از راه‌های جذاب و جلب توجه کننده در عرصه تبلیغات است. این روش تبلیغاتی بهدلیل ارزان بودن و داشتن کیفیت بسیار بالا محبوب بسیاری از افراد در کارهای تبلیغاتی است. بنرها در دو نوع چینی و کره‌ای روانه بازار می‌شوند. بنر کره‌ای نسبت به مدل‌های چینی از محبوبیت بالاتری برخوردار است. جنس بنر کره‌ای بهتر و مقاوم‌تر بوده و بیشترین میزان استفاده در کسب و کارهای گونان را دارد. در حالت کلی بهدلیل سازگار بودن بنرها با تمام شرایط آب و هوایی، ماندگاری بسیار بالا و طولانی مدت آنها در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شما با در نظر گرفتن سلیقه و سبک کاری خود میتوانید از بنرهای مختلف استفاده کنید. هم پوستر و هم بنر در تبلیغات کاربرد بالایی دارند ولی میان این دو روش تفاوت‌هایی نیز وجود دارد. اولین تفاوت بنرها با پوسترها در ابعاد آنها است. پوسترها قالب‌های آماده‌ای دارند و اغلب در سایزهای A2 چاپ شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی بنرها را در هر سایزی می‌توانید چاپ و طراحی کنید و به همین دلیل استفاده از بنرها دنگ و فنگ‌های مخصوص به خود را دارند.

از دیگر تفاوت‌ها می‌توان به افقی بودن بنرها و عمودی بودن پوسترها اشاره داشت. به دلیل همین تفاوت افقی و عمودی نیز از روش‌های متفاوتی برای طراحی این دو ابزار استفاده خواهد شد. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بنرها و پوسترها از نظر طرح‌های گرافیکی و محتوا دارای تفاوت‌های اساسی هستند. محتوای بنرها مفید و مختصر است ولی پوسترها با اعلام رویدادها از اطلاعات کامل‌تری برخوردار هستند.  

کلام آخر

اگر می‌خواهید به تبلیغ کسب و کار خود بپردازید و انتظار بهترین دست آورد را از تبلیغات خود دارید بهتر این است که حساب شده و حرفه‌ای به تبلیغات بپردازید. با استفاده از افراد با تجربه می‌توانید در عرصه تبلیغات به نتایج دلخواه خود برسید. اگر صاحب کسب و کاری نوپا هستید می‌توانید برای تبلیغات کسب و کار تیمی خود روی متخصصین ماهر و باتجربه روتا پرینت حساب کنید و منتظر نتایج شگفت‌انگیز و دلخواه خود باشید. امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

شما هم دیدگاهی ارسال کنید
تعداد نظرات در انتظار تایید: 1