[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
بدون دیدگاه 1393بازدید دسته بندی: لینک کوتاه: https://layebaz.net/?p=2209
کاتالوگ چیست و چگونه می‌تواند در استراتژی بازاریابی به ما کند؟

کاتالوگ چیست و چگونه می‌تواند در استراتژی بازاریابی به ما کند؟

در دنیای کسب وکار , تبلیغات و بازاریابی , طراحی کاتالوگ می‌تواند با توجه به فضای رقابتی , باعث موفقیت در کسب و کار شود. در طراحی کاتالوگ , باید به نکاتی از فبیل : جذابیت و خلاقیت در طرح , هویت سازی , محتوای موثر و …. توجه کنیم تا بتوانیم فروشی قوی داشته باشیم .

کاتالوگ چیست ؟

کاتالوگ محصولی است که از بسیاری جهات دارای تشابه های قابل توجهی با بروشور است اما توجه داشته باشید که عمده تفاوت آن با بروشور در چگونگی معرفی موضوع است. در کاتالوگ , تنها فهرستی مختصر از موضوع ارائه می‌شود در صورتی که در بروشور به طور مفصل و دقیق بیان می‌شود .

طراحی کاتالوگ چیست ؟

یک فایل جمع آوری شده از کالا و یا خدمات ارایه شده به واسطه شرکت و یا سازمان های دیگر با اطلاعات جامع و کامل مورد نیاز , برای ارائه دهنده کالا و خدمات , کاتالوگ و یا بروشور گفته می‌شود. در طراحی کاتالوگ , افراد معمولا خرید های انبوهی دارند که وظیفه ارائه محصول را دارند .

از کاتالوگ می‌توان در زمینه تولید و ارائه خدمات استفاده کرد زیرا برقرارکننده مستقیم و انتقال دهنده مفهوم و تاریخچه محصولات شرکت هستند. هم چنین کاتالوگ , ابزار مناسبی برای ترغیب مخاطبین به خواندن و دیدن تصاویر در مدت زمان کوتاه تر می‌باشد.

هفت نکته اساسی در طراحی کاتالوگ :

 

طراحی کاتالوگ

 

توجه به نکاتی می‌تواند تاثیر زیادی بر جذابیت و زیبایی طراحی کاتالوگ شما داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

۱- قبل از شروع طراحی هدف را تعیین کنید

برای شروع طراحی کاتالوگ , ابتدا باید به توضیحات و انتظارات مشتری به خوبی گوش فرا دهید تا سبک طراحی خود را بر اساس نیاز های او انتخاب کنید.

۲- محدود کردن فونت ها

برخی طراحان , بر این باورند که با زیاد شدن تعداد صفحات یک بروشور یا کاتالوگ , باید از فونت های بیشتری استفاده کنند در حالی که برای طراحی کاتالوگ نیاز به فونت های زیادی ندارید ! بهتر است در طراحی کاتالوگ , تنها از سه فونت متفاوت استفاده کنید. اولی برای عنوان های اصلی , دومی در عنوان های فرعی و سومی در نوشته های صفحات .

۳- انتخاب کاغذ مناسب کاتالوگ

حتما به این نکته توجه داشته باشید که جنس کاغذ و سایز آن , از اهمیت بسیار بالایی در طراحی کاتالوگ , برخوردار است . هم چنین تعیین رنگ ها برای کاغذ های مختلف , متفاوت خواهد بود . پس قبل از هر چیزی , مشخصات کاغذ مصرفی را مشخص کنید.

۴- رعایت اصول نگارشی

مهم ترین بخش برای انتقال اطلاعات به خوانندگان یک کاتالوگ , متون آن هستند که کمک زیادی به چیدمان صفحات داخلی و انتخاب سایز تصاویر در طراحی کاتالوگ خواهد کرد . بنابراین بازبینی متن , انتخاب مناسب عنوان ها و رعایت اصول نگارشی از عوامل بسیار مهمی هستند که نباید آن ها را دست کم گرفت .

۵- طراحی کاتالوگ با قلم و کاغذ

بزرگ ترین ایده های طراحی , در ابتدا باید با طراحی روی کاغذ شکل بگیرند بنابراین قبل از اجرای ایده های خود در نرم افزار های گرافیکی , شکل کلی و طرح اصلی کاتالوگ را با دست بکشید.

۶-  تناسب طراحی کاتالوگ با زمینه کاری

برای این که طرح شما , در نگاه اول حس خوبی را به مشتری منتقل کند , باید تناسب کافی میان طرح , محصول ارائه شده و زمینه کاری شرکت برقرار کنید.

۷- عکاسی از محصولات کاتالوگ

 

عکاسی از محصولات

 

برای بالا بودن کیفیت طراحی کاتالوگ , شما نیاز به عکاسی صنعتی از محصولات خواهید داشت . در دست داشتن تصاویر مناسب کمک زیادی به شکل نهایی بروشور و کاتالوگ شما می‌کند . عکاسی از محصولات کاتالوگ , بهترین روش برای معرفی محصولات و خدمات شرکت است .

پنج عنصر کلیدی در استراتژی بازاریابی مؤثر با کاتالوگ

 

پنج عنصر کلیدیدر استراتژی بازاریابی با کاتالوگ

پنج عنصر کلیدیدر استراتژی بازاریابی با کاتالوگ

 

در عصر دیجیتال , بازاریابی آنلاین با سرعت بالا , نقش بسزایی دارد ولی با این وجود نمی‌توان بازاریابی آفلاین را دست کم گرفت زیرا یک فرصت مناسب برای جذب مشتری و افزایش فروش است .

بازاریابی با استفاده از کاتالوگ , یک راه موثر برای تقویت روابط حرفه ای می‌باشد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم :

۱- کاتالوگ , بازار هدف شما را فراهم می‌کند

اگر طراحی کاتالوگ شما جذاب و موفقیت آمیز باشد , مخاطب شما با علاقه ی بیشتری آن را می‌خواند و از کسب و کار شما لذت می‌برد . طراحی مناسب , به دریافت کنندگان کاتالوگ احساس خوشایندی را می‌دهد و آن ها را تشویق می‌کند که اطلاعات بیشتری را در مورد کسب و کار شما کسب کنند.

۲- برجسته کردن بهترین محصولات / خدمات برای فروش

کاتالوگ , این امکان را به شما می‌دهد که بهترین خدمات و محصولات خود را به فروش برسانید . توجه داشته باشید که , آن دسته از محصولاتی که بیشترین فروش را داشته باشند , علاقه ی مخاطب را بیشتر به خود جلب می‌کند . هم چنین تصاویر جذاب , نقش بسزایی در برجسته کردن محصولات و خدمات شما دارند .

۳- علاقه و تعهد بیشتری در مشتریان ایجاد کنید

برای این که محصولات و خدمات شما ارتقا پیدا کند , باید علاقه ی ویژه ای را در بین مشتریان به وجود آورید . برای این کار , محصولات و خدمات خود را به صورت حرفه ای معرفی کنید و ویژگی های محصولات را به گونه ای بیان کنید که نسبت به رقبا متمایز دیده شود .

۴- کاتالوگ چاپ شده خود را به خوبی عرضه کنید

۵- میزان موفقیت کاتالوگ را بسنجید

عملکرد هر بخش از کاتالوگ را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید تا به هدف خود بیشتر نزدیک شوید.

ویژگی های یک کاتالوگ خوب :

 

ویژگی های یک کاتالوگ خوب

 

 

 

کاتالوگ‌ها را می‌توان قدرت‌مندترین ابزار بازاریابی برای کسب اطلاعات درباره‌ی محصولات و خدمات دانست به همین دلیل طراحی کاتالوگ بخش مهمی از طرح‌های بازاریابی بسیاری از شرکت‌ها است. طراحی چشم‌گیر و هوشمندانه، تصاویر جذاب و ساختارمندی، سنگ‌بنای یک طراحی خوب به حساب می‌آیند.

در طراحی کاتالوگ از عکس های با کیفیت استفاده کنید زیرا عکس های خدمات و محصولات , کانون کاتالوگ هستند و باید تصاویر محصولات و خدمات مهم , بزرگ تر از آن هایی باشد که اهمیت کمتری دارند .

 

 

 

شما هم دیدگاهی ارسال کنید
تعداد نظرات در انتظار تایید: 1