Notice: Constant WP_CACHE already defined in /home/layebazn/public_html/wp-config.php on line 178
پوستر تبلیغاتی چه نقشی در تبلیغات دارد ؟ - لایه باز
×
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
بدون دیدگاه 1137بازدید دسته بندی: لینک کوتاه: https://layebaz.net/?p=3437
پوستر تبلیغاتی چه نقشی در تبلیغات دارد ؟

پوستر تبلیغاتی چه نقشی در تبلیغات دارد ؟

 

 

امروزه روش های گسترده ای برای تبلیغات به کار می‌رود. یکی از رایج ترین روش ها , طراحی پوستر تبلیغاتی می‌باشد. در این مقاله از سایت , بررسی می‌کنیم که پوستر تبلیغاتی چیست و چه اهمیتی دارد!

پوستر تبلیغاتی چیست ؟

 

 

پوستر تبلیغاتی چیست

 

 

 

پوستر تبلیغاتی , صفحات کاغذی در ابعاد بزرگی هستند که نوشته ها و طرح هایی بر روی آن ها چاپ شده است که به منظور نصب شدن برروی دیوارها تعبیه شده اند.

پوسترهای تبلیغاتی از دو عنصر گرافیک و متن تشکیل شده است. دلیل این که پوسترها در تبلیغات جایگاه بخصوصی دارند, این است که به واسطه ی گرافیک زیبا , مخاطب از دور جذب می‌شود.

تاریخچه پوستر

تاریخچه پوستر به اواسط دهه 1800 باز می‌گردد و یکی از اولین فرم های تبلیغات است که در اوایل قرن 19 به عنوان ابزاری برای ارتباط تصویری , توسعه یافت . پوسترها به سرعت در سراسر جهان منتشر شدند و به یکی از عناصر مهم طراحی گرافیک تجاری تبدیل شدند.

انواع پوسترها

پوسترهای تبلیغاتی با توجه به حوزه ای که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند , انواع مختلفی دارند که در این جا به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم :

پوسترهای خبری :

این پوسترها معمولا برای فیلم ها , مکان ها , رویداد ها و… به کار می‌روند که جنبه اطلاع رسانی دارند و خبری را منتقل می‌کنند.

پوستر ترغیب کننده :

این نوع از پوسترها می‌تواند جنبه آموزشی داشته باشد که برای ترغیب و یا منع افراد بکار می‌رود. مثلا پوسترهایی که برای خطر استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی , طراحی می‌شوند , از نوع ترغیب کننده هستند.

پوستر تزئینی :

برای شناساندن فرد یا مکان خاص ( مانند پوستر مناظر) استفاده می‌شود . این نوع پوسترها انواع مختلفی دارد مانند : نقش و رنگ , بدون متن , منظره یا نقاشی.

پوستر تبلیغاتی ( تجاری ):

این نوع پوسترها معمولا برای تبلیغ یک شرکت , موسسه و یا بنگاه اقتصادی بکار می‌رود.

نقش پوستر در تبلیغات

طراح پوستر کسی است که متن و تصویر را با هم رویارو می‌کند تا تماشاچی را با خودش همراه کند.

اثر گرافیکی دو مشخصه بارز دارد : 1- بی زمان بودن آن چیزی که به یاد می‌آورد 2- امروزی بودن پیامی که ارائه می‌کند. پوستر چیزی مرده و جامد نیست بلکه نتایج حرکت های اجتماعی و فرهنگی است و حسی را توضیح می‌دهد که از قبل در تصویر وجود داشته است.

با گذشت زمان , طراحان پوستر مجبور شدند برای انتقال پیام به مخاطبین , به فراگیری اصول زیباشناسی بپردازند و این امر , به اصول و قواعد طراحی پوستر , هویتی مستقل بخشید.

امروزه نوشتار , همانند سایر عناصر پوستردر صورتی که صحیح طراحی شود , گیرا و تماشایی خواهد بود در نتیجه نوشته جدا از تصویر نیست بلکه بخشی از تصویر را تشکیل می‌دهد. از جمله نکاتی که نباید فراموش شود , این است که متن پوستر نباید در فضای کار گم شود و کم اثر جلوه کند به عبارتی دیگر خواندن متن در پوستر نباید از فواصل دور مشکل باشد.

مزایای طراحی پوستر تبلیغاتی

 

 

مزایای-طراحی-پوستر

 

 

 

 

پوسترهای تبلیغاتی یکی از بهترین راه هایی است که بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری از آن استفاده می‌کنند. طراحی پوستر یک کار گرافیکی است که می‌توان در شبکه های اجتماعی از آن استفاده کرد.

ما دراین مقاله از سایت به چند مورد از مواردی که می‌توان به عنوان درآمدزایی از آن ها استفاده کرد اشاره می‌کنیم :

 • خلاقیت در پوستر تبلیغاتی
 • فرق طراحی پوستر تبلیغاتی و مدرن
 • پوستر تبلیغاتی
 • ساختن آگهی و طراحی پوستر تبلیغاتی
 • قیمت طراحی پوستر تبلیغاتی
 • انعطاف در اندازه و شکل
 • انعطاف پذیری در توزیع
 • ارائه طولانی مدت و مداوم
 • راه ارتباطی مقرون به صرفه

چطور پوستر تبلیغاتی اختصاصی خود را تهیه کنیم ؟

از پوستر تبلیغاتی برای معرفی هر کسب و کاری می‌توان استفاده کرد مثل آغاز به کار یک مغازه و یا حتی اطلاع دادن در مورد تشکیل کمپین های سیاسی.

 • ابتدا تصمیم بگیرید که چه اطلاعاتی را می‌خواهید از طریق پوستر منتشر کنید.

 • تصمیم بگیرید که در چه محدوده ی جغرافیایی تبلیغات داشته باشید :

یکی از مهم ترین مواردی که در روش های مختلف تبلیغات نقش بسزایی دارد , شناخت بازار است که مشخص می‌کند پوسترهای آماده شده را کجا باید نصب کنید.

 • درمورد محل تبلیغات و نصب پوسترها تصمیم بگیرید:

برای تصمیم گیری در این مورد , باید ارتباط مخاطبین با موضوع مورد نظر را در نظر بگیرید. هم چنین مکانی که برای تبلیغ در نظر می‌گیرید, بسیار تاثیرگذار است.

 

 

شما هم دیدگاهی ارسال کنید

Notice: Undefined variable: user_ID in /home/layebazn/public_html/wp-content/themes/modernstore/comments.php on line 24
تعداد نظرات در انتظار تایید: 1
0
تیکت پشتیبانی
210
محصول ویژه
113
فروش موفق
22
مقاله و نوشته
123
کاربر و مشتری
13
دیدگاه و نظر
تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد