[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
بدون دیدگاه 1237بازدید دسته بندی: لینک کوتاه: https://layebaz.net/?p=3124
کارت ویزیت چیست و چه تاثیری در کسب و کار شما دارد ؟

کارت ویزیت چیست و چه تاثیری در کسب و کار شما دارد ؟

کارت ویزیت چیست ؟

 

کارت ویزیت چیست

 

 

کارتی است که برای معرفی رسمی یک شرکت و یا یک فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خلاصه , کارت ویزیت وسیله ای است  برای معرفی شما و سپس ارائه راه های تماس با شما !

هدف از چاپ طرح لایه باز کارت ویزیت چیست ؟

بهترین روش برای ارتباط با مشتری , مخاطبان و تبلیغ برند به طرفداران کسب و کار , طراحی کارت ویزیت می‌باشد. به همین دلیل افراد سالیانه میلیاردها طرح لایه باز کارت ویزیت چاپ می‌کنند. ما در این مقاله از سایت , کارت ویزیت ها و چرایی موثر بودن آن ها را بررسی می‌کنیم.

هفت دلیلی که نشان می‌دهد طرح لایه باز کارت ویزیت ها هنوز هم موثر هستند :

۱- نداشتن موبایل هوشمند در اکثر افراد واقع در ایران

 

 

 

نداشتن موبایل هوشمند

 

 

 

توجه داشته باشید که شما , برای منتقل کردن اطلاعات تماس شرکت خود به افرادی که از تکنولوژی استفاده نمی‌کنند , به روش های سنتی نیاز دارید. به همین دلیل , پیشرفت تکنولوژی نمی‌تواند روش های ارتباط سنتی را شکست دهد. با چاپ طرح لایه باز کارت ویزیت می‌توانید به راحتی با مخاطبان خود , ارتباط بگیرید و مشتریان شما می‌توانند در شرایط ضروری , کسب و کار و یا خدمات شما را به دیگران معرفی کنند.

۲- مشروعیت بخشیدن به کسب و کار شما

بسیاری از افراد , قبل از سفارش کالا , قانونی بودن و مشروعیت کسب و کار را می‌سنجند. به همین دلیل , بهترین روش برای معرفی کسب و کار, پخش طرح لایه باز کارت ویزیت ها می‌باشد. کارت ویزیت هایی که به صورت حرفه ای طراحی شده اند , در عرض چند ثانیه می‌توانند مشروعیت کسب و کار شما را القا کنند. این روش , معیار آگاهی از نام تجاری شما را بیشتر می‌کند.

۳- توسعه دادن روابط انسانی به واسطه کارت ویزیت

امروزه , بسیاری از افراد برای انتشار اطلاعات خود , از کانال های تلگرامی و فضای مجازی استفاده می‌کنند اما استفاده از این روش , نقاط منفی هم دارد. به همین دلیل دست به دست دادن طرح لایه باز کارت ویزیت , یک روش برای برقراری روابط انسانی است. خلاقیت و خاص بودن کارت ویزیت , لوگو , رنگ و تایپوگرافی , پیام , کیفیت و املا و دستور زبان از جمله ویژگی هایی هستند که با احساسات برند شما در ارتباط هستند .

۴- تسهیل کردن فرآیند شبکه سازی

برای شبکه سازی و برقراری ارتباط با دیگران , چندین روش وجود دارد از جمله : مکالمه رو در رو , تماس تلفنی , ایمیل و شبکه های اجتماعی.

تحقیقات نشان می‌دهد , هشتاد و پنج درصد از مخاطبان , برای برقراری ارتباط , ترجیح می‌دهند رو در رو صحبت کنند. این نوع تعاملات برای برقراری شبکه های با کیفیت و حرفه ای سودمند هستند. توجه داشته باشید که وقتی وارد یک گفت و گو با شخصی شدید , طرح لایه باز کارت ویزیت  خود را فراموش نکنید. این ابزار مخاطبان جذب شده را سریع با شما ارتباط می‌دهد.

۵- میزان آگاهی از نام برند شما را بیشتر و قوی تر می‌کند

زمانی که کسب و کار خود را راه اندازی کردید , می‌توانید برندینگ خود را در قالب یک استراتژی بلندمدت در نظر بگیرید . این کار باعث می‌شود مشتریان کالا و خدمات شما را به خاطر بسپارند. طراحی مناسب و جذاب کارت ویزیت , آن هم به صورت طرح لایه باز می‌تواند میزان آگاهی کسب و کار شما را بیشتر کند.

۶- چهره یا هویت بخشیدن به برند شما

۷- چاپ کارت ویزیت های خلاق خیلی مستعد دست به دست شدن هستند

فاکتور اصلی , در رشد کسب و کار , افزایش میزان آگاهی از کسب و کار است. خلاقیت در بازاریابی می‌تواند برند شما را به مخاطبان و بازار نشان دهد. بنابراین توزیع طرح لایه باز کارت ویزیت های خلاقانه , یک راه بسیار موثر برای جلب توجه مردم است.

انواع کارت ویزیت :

 

 

انواع-کارت-ویزیت

 

 

 

کارت ویزیت انواع مختلفی دارد اما با توجه به گسترش تکنولوژی ما انواع دیگر آن کمتر استفاده می‌کنیم.

چاپی

هر نوع کارتی که بر روی کاغذ و یا انواع جنس های مختلف دیگر باشد به عنوان کارت ویزیت چاپ می‌باشد که جنس اغلب این کارت ها از نوع کاغذی و یا پلاستیکی است.

الکترونیکی

کارت ویزیت هایی که با استفاده از ابزارهای الکترونیک همانند ایمیل , گوشی تلفن همراه و رایانه استفاده می‌شوند به عنوان کارت ویزیت الکترونیکی شناخته می‌شوند.

محتوای کارت ویزیت چگونه باید باشد ؟

 

 

 

محتوای کارت ویزیت چگونه است

 

 

 

 

برای این که طرح لایه باز  کارت ویزیت خوب و جذابی داشته باشید , باید محتوایی مناسب در این کارت کوجک قرار دهید. برخی از مواردی که در بیشتر کارت ها مورد استفاده قرار می‌گیرد به شرح زیر است :

عکس

نوع عکس و استفاده از آن با توجه به کسب و کار شما فرق می‌کند. بسیاری از افراد برای این که چهره خود را به مخاطب یادآوری نمایند , از آن استفاده می‌کنند اما توجه داشته باشید که امروزه استفاده از عکس رایج نیست !

آرم

استفاده از آرم در بیشتر مواقع برای برندسازی است که نوع هویت شما را مشخص می‌کند.

شماره تماس

برای این که مخاطبان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند , باید شماره تماسی را بر روی کارت ویزیت خود درج نمایید.

آدرس

اگر چه آدرس ها برای مراجعه ی حضوری کاربرد دارد اما در حالتی که شما به صورت سیار فعالیت داشته باشید , اگر این آدرس ها وجود نداشته باشد اعتماد مشتری نسبت به شما کم خواهد شد.

چند نکته :

 

نکات کارت ویزیت

 

 

 

  •  بسیاری از طرح های  لایه باز جذاب کارت ویزیت در ابعاد های متفاوتی هستند اما سایز کارت ویزیت استاندارد یک مستطیل ۲ در ۳ اینچ می‌باشد.
  • در جلوی طرح لایه باز کارت ویزیت , معمولا اطلاعاتی در خصوص کسب و کارتان قرار می‌گیرد. مانند : نام و نام خانوادگی , آدرس محل کار , شماره تلفن , آدرس ایمیل و در انتها لوگوی کسب و کار .
  • پشت  طرح لایه باز کارت ویزیت معمولا خالی از نوشته می‌باشد.
  • بسیاری از افراد برای توسعه ی کسب و کار و یا برند شخصی خود ,کارت ویزیت چاپ می‌کنند اما باید به این نکته توجه داشته باشند که ارائه کارت ویزیت آداب خاص خود را دارد که رعایت کردن این موارد موجب اثربخشی بیشتر آن می‌شود.
  • بهترین زمان ارائه کارت ویزیت، زمانی است که مخاطب با حوزه فعالیت کسب‌وکار یا شخص مدنظر آشنا شده و نیازمند راه‌هایی برای ایجاد ارتباط در آینده باشد.
شما هم دیدگاهی ارسال کنید
تعداد نظرات در انتظار تایید: 1